Série: Baron

25. prosince 2015 v 19:43 | Stolid |  Knižní série
Baron, Catherine Coulter1. Divoký baron

Rohan Carrington, baron Mountvale, hrdý potomek rodiny proslavené svými zálety a šarmem, je zaskočen. Dostal dopis, který osočuje jeho bratra George, že zruinoval jistou dámu. Jak se to mohlo stát? George byl učenec, zdánlivě seriózní mladík. Neuměl to se slovy, byl stydlivý a škrobený. Jeho pověst byla právě opačná než pověst jeho staršího bratra - svůdce. Ovšem dotyčná dáma, Susannah, vše popírá, zruinovaná není, je vdovou po Georgovi, který ji ovšem příliš nezajistil. Má tříletou dceru, velice málo peněz, mladšího bratra a rozmařilého otce. Zkrátka nic moc. Navíc je v nebezpečí, protože si někdo myslí, že vlastní vzácnou mapu. A hrozby jsou natolik vážné, že Rohan vezme Susannah do svého londýnského domu a nakonec se s ní ožení. Společně odhalí, že George po sobě zanechal nejen mapu z dědictví skotského krále, ale i magický pohár.

ČTENÁŘSKÝ DENÍK | RECENZE

2. Nabídka

Krutý zážitek v rodině vyžene Sabrinu Eversleighovou z domova a málem ji to stojí život. Marcel Mercerault ji zachrání, a právě tento skutek ho přiměje, aby se s dívkou oženil. Spletité vztahy mezi mužem a ženou, vzrušující zápletky a detailně modelované postavy, to vše vystupuje z obrazu počátku 19. století. Catherine Coulterová rozumí historickým postavám svých románů stehně dobře jako těm ze současnosti.

ČTENÁŘSKÝ DENÍK | RECENZE

3. Krásná podvodnice

Vévoda z Portsmouthu nabídne své chudé příbuzné, poloviční Francouzce, aby se jako chůva starala o jeho malého synka. Velmi rychle zjistí, že po ní šíleně touží. Podstatně pomaleji však přijde na to, že příbuzná vůbec není tím, čím se zdá být.

Evangeline de Beauchampsová má co dělat, aby jí všechno nepřerostlo přes hlavu. Musí se vypořádat s mnohem složitější situací, než jakou kdy kterákoliv devatenáctiletá panna řešila. Aby to zvládla, je donucena vydávat se za zkušenou vdovu, a to před mužem, který se domnívá, že zná ženy stejně dobře jako svoje koně.

V románu znovu vystupují Philip a Sabrina Marceraultovi z Nabídky a čtenář se dozví další podrobnosti o životní pouti slavných intrikářských rodů jižní Anglie.

ČTENÁŘSKÝ DENÍK | RECENZE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.