5K-HPaNM

1. dubna 2015 v 2:28 | Stolid |  Harry Potter a nepoznaná moc
Epilog


Christian poprvé pomyslel na možnost, že se zbláznil. I když všichni v Británii si to myslí už dávno. Někoho by možná napadlo, že Christian kráčí do smrtící pasti. On sám si to nemyslel. Nikoho z rodiny Moraeu by nikdy nenapadlo, že právě to udělá. Určitě si mysleli, že smrt toho chlapce mu nějakým způsobem znepříjemní život. Nic jiného neočekávali. Ale rovněž neočekávali, že půjde a sám jim zaklepe na dveře.

Christian se ušklíbl, když stanul před dveřmi jejich paláce a stále na něj nelétaly žádné kletby. Nebo to nejspíš bylo proto, že se snažil nepoužívat magii. Ti tupci si tak ani nevšimnou, že se k nim dostane tak blízko. Ale jednou se magický poplach spustí… Christian bouchl do dveří - magií. Dveře se otevřely, Christian vstoupil do domu. Uvítala ho velká hala s dvěma točitými schodišti do prvního patra. Na pravá straně se nacházela kuchyň, na levé straně byla pouze stěna s dveřmi, které vedly neznámo někam. Uprostřed přijímací byl uvázaný Harry. Spustil se poplach. Dveře nalevo se otevřely, do místnosti vběhli tři muži a dvě ženy.
"Jsem tady, hledali jste mě?" zavrčel naštvaně Christian. Rozhodl se to s nimi skoncovat. Jestli neustoupí, bude je muset zavraždit jednoho po druhém. Chvíli se pokoušel utíkat. Ale za tak krátkou chvíli si slovo utíkat tolik znenáviděl. Utíkají jenom slaboši. Byla tu jedna věc, která ho dělala slabochem. S tím nic dělat nedokázal. Nebylo to v jeho rukách. S touto věcí něco dokáže udělat. Možná.
"Přišel jsi pro toho chlapce?" Mladá žena včele skupinky se tvářila ohromeně, ukazováčkem mířila na Harry.
"To sotva!" vyhrkl jeden z mužů znechuceně a netrpělivým posunkem poslal svou mladší sestru, aby se postavila za něj. Byl nejstarší z celé rodiny a bylo na něm, aby ochraňoval svoji rodinu. Tam spadala i pomsta za mrtvé členy.
"Přišel jsem Vás zabít. Klidně použiji toho chlapce jako živí štít. Zabiju každého Moreau jednoho po druhém, dokud ani jeden nezůstane naživu."
"Nic se nezměnilo. Pořád je krvežíznivý." ucedila starší z žen.
"Dohnali jste mě k tomu. Chtěl jsem skončit s vražděním, ale vy jste unesli toho chlapce. Došlo mi, že do konce mého života nedáte pokoj." opětoval jí komentář stejně kysele Christian.
"Zabil jsi dva z naší rodiny a my ti to máme odpustit?" zeptal se nejmladší muž ze skupinky nesouhlasně, nenávistně.
"Snad sis nemyslel, že to necháme být?" zeptal se jeden z mužů.
"Tehdy jsem nemyslel vůbec," ucedil pro sebe Christian, ale pro ostatní v místnosti řekl: "Nesnižuje moji vinu skutečnost, že jsem jich nezabil vlastní rukou? Že byli ještě slabší než moji nejslabší smrtijedi? Proboha, vždyť zemřeli téměř v regulérním souboji!" Christian se konečně naštval, přítomní v něm opět viděli něco z jeho starého já a o jeden krok ustoupili." Každý z rodiny Moreau otvíral ústa, aby něco řekl. Hlava rodiny zvedla ruku a všechny tím umlčela a vzala si své hlavní slovo.
"Podle práva jsi stejně vinný jako tví přisluhovači, ale bereme v potaz tvé námitky. A proto nám bude stačit, když zabijeme muže, kteří zavraždili naše příbuzné." Vůdce rodinný klanu se netvářil radostně, spíš naštvaně, a tak Christian souhlas s jeho nabídkou, než si to rozmyslí. Byl hlupák, když tohle neudělal už dávno! Tolik roků utíkání!
"Bez toho chlapce neodejdu!" vynesl Christian svůj jediný požadavek na světlo. Starší žen sebou trhla, přišla k mluvčímu, něco mu pošeptala do ucha. Slyšeli to jenom oni dva. Mladší žena se usmála. Christian se pouze nepatrně zamračil.
"Běž a vezmou toho chlapce. Ty se sem smíš vrátit jenom jednou, když nám přivedeš vrahy. Pak tě nikdy více už nechceme zde vidět." Christian neztrácel čas. On přišel k chlapci, rozvázal ho a společně opustili nepřátelské doupě.

Harry se vrátil ke své matce. Christian nedalo ani hodinu, aby vystopoval své bývalé přátelé a předal je spravedlnosti, tedy rodině Moreau. Věřil, že se nedožijí rána. Teď spolu seděli Lily Potterová a Christian Rafferty v mudlvoské kavárně. Všude bylo tolik hluku, že jich nikdo jiný neslyšel. A navíc z reproduktorů hrála písnička stále dokola:

Listen to your heart… When he is calling for you, listen to your heart.
There is nothing else you can do… I do not know, where you are going.
And I do not know why... ?But listen to your heart, before you tell him goodbye.

Christian zamumlal nějaké zaklínadlo a veškerý hluk ustal. Jakoby existoval vesmír, ve kterém jsou jenom oni dva.
"Možná tě trápí nějaké otázky ohledně 31. října 1981. Ani já jsem neznal odpovědi. Ani jsem jsem netušil, co se stalo oné noci. Měl jsem pár let, abych si to ujasnil. Pokud souhlasíš, že mě vyslechneš, všechno ti řeknu."
"Povídej."
"Jenom mi věř, že je to všechno pravda. Jenom jsem si to všechno uvědomil teprve nedávno. Chvíli trvá, než dojde zpráva ze srdce do mozku."
"Poslouchám," ujistila Lily Christiana po druhé.
"Pochážíš z mudlovské rodiny. Takže víš, že někteří lidé nejsou zrovna dvakrát mírumilovní. Možná bych se měl vyjádřit jinak - prostě někteří lidé jsou krutí. A představ si chlapce s magickými schopnosti, který je úplně jiný, jak mezi nimi vyrůstá. Neměl jsou jinou možnost než být k nim krutý!" vykřikl ukřivděně a ublíženě Christian, "věř tomu nebo ne, ale na začátku jsem to byl já, koho byli a týrali. Když jsem objevil své schopnosti, řekl jsem si nikdy více na mě nesáhnou! O pár let později, když mi cestu zkřížil Fénixův řád, teprve tehdy jsem poprvé potkal tebe. Měla jsi podobný osud jako já. Byla jsi z mudlovské rodiny, a přesto se do tebe zamiloval kouzelník. Proč takové štěstí nemohla mít i má matka? O takové kouzelníky jsem se vždycky zajímal. Ach, teď ani já nebudu zapírat, tu noc jsem cítil něco víc než jenom nenávist a vztek, které jsem do té doby cítil. Trvalo jenom pár sekund, než ses mi oddala, aby tě to tolik nebolelo, když jsem tě znásilnil. To bylo poprvé, co se mi žena téměř poprvé sama oddala při sexu. Cítil jsem vděčnost a něco víc… Chtěl jsem, aby se to líbilo i tobě. Pak jsi mi dokázala utéct, a pak jsme se potkali znovu až 31. října. Můj hlavní důvod, proč jsem vás napadl, byl ten, že jste se ke mně nepřidali, ale někde vzadu byla i žárlivost. Když jsi mi řekla, že Harry je můj syn… Proměnila si mě ve slabocha. Představil jsem si ho jako svoji mladší a lepší kopii sebe sama. Z mé hůlky vyrazil neškodný, slabý zelený paprsek. Ty a Harry jste utekli. Ty jsi utekla a odnesla si sebou mého syna. Mého syna! Abys věděla, udělal jsem si viteály. Existují dva způsoby, jak je zničit. Jeden po druhém je najít a zničit pomocí ďábelského ohně nebo litování svých činů. Ani jsem nevěděl, co se děje, když mě začal bolet hrudník. Padl jsem na kolena a byl jsem ten nejslabější... Litoval jsem svých činů. Prožil jsem veškerou bolest, kterou jsem způsobil. Měl jsem zpátky svou duši. Byl jsem na úplném začátku. Trvalo mi deset let, než jsem po sobě zakryl veškeré své stopy, než jsem dokázal setřást všechny své nepřátelé. Nakonec jsem to nevydržel, vyhledal vás dva, aby mohl být ve vaší přítomnosti. A tak kvůli mé hlouposti unesli Harryho poslední mí žijící nepřátelé. Harryho jsem zachránil. S nepřáteli jsem domluvil příměří. Teď jsem tady a čekám na odpuštění…" Lily začali téct slzy v polovině, než Christian začal vyprávět, než se Christian napil své kávy, Lily mu do ní nalila veritasérum. Lily si teď musela bolestně připustit, že říká nic jiného než obyčejnou pravdu. K Lily pronikla znovu písnička z rádia. Byla to nová, jiná písnička, a tak prolomila kouzlo a Lily v uších zněla slova písničky:

If you are lost you can look and you will find me. Time after time…
If you fall I will catch you. I will be waiting… Time after time!

"Miluji tě!" vyhrkla červenovlasá žena. A jako řízení osudu začala znovu hrát nová písnička….

What the word needs now is love, sweet love. I tis the only thing that there is just too little of.
What the word needs now is love, sweet love. No not just for some but for everyone.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stolid | Web | 1. dubna 2015 v 2:31 | Reagovat

Ahoj, není to apríl! :D Je konec. Harry je tady v povídce příliš malý a není to můj styl. Tak jsem to ukončila. Nová povídka bude o mém tradiční námětu - Harry syn Severuse, nejspíš. Ale něco tam bude jinak... ! Jinak se chystám stejným způsobem ukončit HP a ďábel. Pojďme se podívat, jak skončí Harryho druhý alternativní svět... :-)

2 sam | 1. dubna 2015 v 21:16 | Reagovat

Děkuji za další a poslední kapitolku k této povídce. Moc se těším na další :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.