1K-HPaNM

2. ledna 2015 v 1:27 | Stolid |  Harry Potter a nepoznaná moc
Staří a noví přátelé


Lily se procházela po nástupišti devět a tři čtvrtě tam a nazpátek. Nevnímala své okolí a každou chvíli do někoho vrazila, spěšně se omluvila a znovu pokračovala po korzování na nástupišti. Všechno mělo svůj důvod. Lily už pár minut hledala svého neposlušného syna. Lily v marné snaze znovu několikrát zavolala jméno jejího syna, ale nedočkala se žádné odezvy. Jak by mohla?! Na nástupišti byly dalších dvě desítky matek, kterým se stalo to stejné. Lily se strachovala o to víc, že ona a její syn Harry byli v Londýně, v Anglii vůbec poprvé po deseti letech. Pouze ona a on samotní čekali na vlak do Bradavic, kam měl prvňák Harry namířeno. Ale Harry byl neposedné dítě, stačila chvilka, aby ho Lily ztratila z očí.
"Omlouvám se Vám, nestalo se Vám nic?" Lily znovu do někoho vrazila, ani se nepodívala kouzelníkovi do tváře. A už odcházela hledat Harryho jinam, když ji někdo zadržel a stisk paže se jí zdál podivně povědomý. Se staženým žaludkem se otočila čelem k vyrušiteli, aby se konečně dozvěděla, komu ze své minulosti bude muset čelit.
"Sirius, jak se máš?" zeptala se Lily. Lily se snažila nevinně usmát, ale nakonec z toho vyšel provinilý škleb.
"Jak se máš?" imitoval Sirius její hlas naštvaně, "To je všechno, co mi řekneš?" Sirius nadále Lily držel ve svém sevření a přitáhl ji k sobě ještě blíž, aby je dav na nástupišti neoddělil od sebe, a tím neposkytl Lily možnost znovu uprchnout, jako to udělala po pádu lorda Voldemorta.
"Teď nemám čas, Siriusi!" odsekla naštvaně Lily.
"Tak si ho uděláš, už tě znovu nenechám odejít. James je mrtvý. Ale já, Remus a tvoji přátelé jsou tady neustále pro tebe. My tě potřebujeme ve svých životech!" Lily se uvolnila a přestala se vzpouzet. Sirius ji opatrně pustil, když si myslel, že hrozba, že Lily uteče, už pominula.
"Ano, já vím. Já vím." hlesla poraženě Lily. "Já jen musím najít Harryho. Ztratila jsem ho z očí. Nikde ho nemůžu najít!" Lily se nedokázala ovládnout, v jejích očích se objevily slzy. Lily je prostě a dokonale nedokázala ovládnout. Všichni si mysleli, že je lord Voldemort mrtvý, ale ona věděla své. Vždyť byla poslední osobou, kdo lorda Voldemorta viděl naživu! Kdo by to měl vědět líp než ona sama? Stále existovala možnost, že lord Voldemort jednoho pěkného dne zabije jejího syna a ona zůstane úplně sama.
"Já - Společně ho najdeme. Ach, proboha, ty se ho stále bojíš! Proto jsi utekla? Co se stalo tu noc? Je živý nebo mrtvý?" Sirius ze sebe chrlil otázky jako na běžícím pásu. Na některé z nich neznala odpovědi ani sama Lily. Lily se slabě usmála, slzy konečně dokázala zahnat. Starý dobrý Sirius! Udělala chybu, že utekla. Útěk nic nevyřešil. Harryho jedenácté narozeniny a nástup do prvního ročníku v Bradavicích byl ten správný čas pro návrat do staré dobré Anglie.
"Můžeme jako první najít Harryho, prosím?" zeptala se Lily. Vrátila se, ale byla stále natolik zbabělá, aby nechtěla odpovídat právě na tyto zraňující otázky.
"Jistěže," přisvědčil Sirius. Sirius nebyl hloupý. On věděl, že se Lily vyhýbá odpovědím. Ale Sirius měl své priority, a jeho nejnaléhavější prioritou pro něj bylo najít Harryho. Pravda, na nástupišti byla spousta matek, kterým se ztratilo dítě v tom velkém zástupu lidí, ale Sirius si nikdy nenaučil oddělovat práci od života. Popravdě chtěl Harryho najít co nejdřív, protože to byl Harry. A tím se pro něj vysvětlovalo vše. Syn Jamese. Syn Lily. Dva lidé, pro které by udělal cokoliv.

Lily a Sirius se rozdělili, přestože oba hledali Harryho. Lily zůstala na nástupišti, zatímco Sirius se rozhodl prohledat vlak. Samozřejmě Sirius našel Harryho ve vlaku ve společnosti stejně starých chlapců. Sirius popadl Harryho bez varování téměř bolestivě, protože se mu nelíbila konkrétní jména chlapců, a chtěl Harryho dostat okamžitě z jejich společnosti. Slzy Lily ho víceméně trochu vystrašily a byl nyní mírně paranoidní. Vždyť to byly jenom děti. Děti smrtijedů, připomněl si tvrdě Siriius. Harry si to samozřejmě nenechal líbit.
"To bolí!" zaúpěl Harry pod Sirusovým pevným stiskem."Okamžitě mě pusťte! Řeknu to své mámě!" vzpouzel se dál Harry, přestože si tím sám způsoboval ještě větší bolest.
"Já jsem tvůj kmotr, kterého budeš poslouchat. Tvoje máma tě hledá a určitě tě potrestá ještě bolestivěji!" Harry zkoprněl překvapením, a pak už jenom poslušně následoval Siriuse. Harry si pozorně prohlédl Siriuse. Harry si zvlášť detailně prohlédl Siriusův odznak bystrozorů. Harry byl rád, že v Anglii, stejně jako v Americe, zaměstnávají jenom pouze silné a schopné bystrozory, kterým se chtěl stát i on. Harry měl bystrozory v úctě. Oni mu často pomáhali z průšvihů, do kterých se vždy stihl namočit za velice krátkou dobu. A taky se jedním v budoucnosti chtěl stát. A pak se Harry zamračil, když si uvědomil, co zdejší bystrozoři mají na svědomí.
"Kvůli Vám je můj otec mrtvý!" vykřikl Harry a znovu se začal vzpouzet. Sirius se zastavil na místě tak prudce, až do něj Harry narazil.
"Co to povídáš?" řekl zamračeně Sirius a odtáhl od sebe Harryho na délku svých paží.
"Jste bystrozor. Proč jste nezachránil mého tatínka?" Harry se mračil jako temná mračna a nenávistně si teď měřil Siriuse od hlavy k patě. Sirius sebou trhl. Sirius neprožil den, aby si nevyčítal to samé. Co měl říct tomu malému klukovi?
"Tvůj otec byl taky bystrozor," řekl Sirius jedinou větu, která mu vytanula na svoji obranu.
"Vážně?" zeptal se překvapený Harry. Jeho zamračený výraz se změnil na přemýšlivý.
"Ty jsi to nevěděl?" zeptal se Sirius. Nyní to byl Sirus, kdo měl zamračený obličej. Sirius si povzdechl, když si uvědomil, že Lily nemluvila o minulosti vůbec s nikým. Ani se svým vlastním synem. Zatímco Sirius zůstal v Anglii, dál pracoval jako bystrozor, a nikam neutíkal, se s bolestí za ta léta vypořádal. Vypadalo to, že Lily si svůj úděl bolesti neustále nosí sebou.
"Ty lžeš! Kdyby byl bystrozor, tak by zabil Voldemorta sám!" vykřikl už znovu nenávistně Harry. A stejně jako Lily předtím mu z očí vytryskly slzy.
"Kde jsi byl, když Voldemort přišel do našeho domu?" zeptal se téměř neslyšně Harry.
"Zachraňoval jsem jednu rodinu před jistou smrtí z rukou smrtijedů," odpověděl stejně tiše Sirius. Zcela jistě nevěděl, zda je to právě vhodné pro mysl tak malého chlapce. Chlapec neznatelně přikývl. Harry se vyškubl z uvolněného Siriusova náručí a jedno náručí vyměnil za druhé - vběhl do otevřené náruče své matky. Lily chtěla Harrymu pěkně vynadat, ale zavčas si všimla, že je Harry smutný, dokonce má na lících slzy, a nechala to být. A ještě pevněji stiskla Harryho ve svém náručí. Lily se zvědavě a znepokojeně podívala na Siriuse, ale ten pouze zamračeně zavrtěl hlavou. Chtěl jí dát na vědomí, aby se o tom právě teď nebavili.
"Kdy tě znovu uvidím?" Sirius přerušil ticho. Lily konečně pustila Harryho, který se postavil blízko k Lily. Lily dala svému synovi zákaz pohybu, aby se znovu neztratil, než odpověděla Siriusovi.
"Kdy chceš, mám volno každý den odpoledne. Stačí přijít do Bradavic." Lily prozradila Siriusovi své zaměstnání. Siriuse to překvapilo. Něco takového nečekal. On tipoval, že se Lily stane profesorkou Proměňování, i když… Zapomněl na starou, ale dobrou, McGonagallovou. Tak co potom…?
"Maminka bude učit Studie mudlů. Rovnou může zapomenout, že si někdy zapíšu tento předmět do svého rozvrhu. To místo přijala jenom kvůli mně, aby mě mohla hlídat na každém kroku. Pane, jste můj kmotr, nemůžete s tím něco udělat?" Harry mluvil opatrně a pomalu, přitom se díval na svou maminku, aby věděl, jestli má utíkat nebo je všechno v pořádku. Nechtěl schytat pohlavek. Jeho matka rozdávala silné pohlavky. Sirius si klekl na jedno koleno, aby měl oči ve stejné úrovni jako Harry.
"Harry, tvá matka má dost dobrý důvod, proč se o tebe bojí. Nechceš mi tykat, jsem přece jenom tvůj kmotr. Můžeš mi říkat Siriusi." Sirius navrhl svému synovci.
"Já vím," odpověděl Harry poraženě, hrdě a pevně zároveň, "rád tě poznávám! Předtím jsem neměl žádné příbuzné kromě mé maminky. Ale teď jsem získal kmotra, dokonce i jedny prarodiče! Nemusíš se bát, budu na vás dávat pozor. Nedopustím, aby někdo mé mamince ublížil!" Sirius si musel připustit, že se Harry vůbec nepodobá Jamesovi kromě barvy vlasů, ale povahu měl stejnou jako James.
"Copak už někdo někdy ublížil tvé matce, Harry?" zeptal se stejně vážně Sirius, zatímco Lily se zatvářila trochu vystrašeně, a vůbec se jí nechtělo o tomto tématu bavit. Vůbec nevěděla, co všechno Harry prozradí Siriusovi.
"Její bývalí a poslední přítel Garret byl podvodník a hlupák." Harry se nesouhlasně podíval na svoji matku, že vůbec takového člověka přivedla do jejich minulého domova. Sirus sebou nevědomky trhl nevěda vůbec proč, a proto raději odvedl řeč na skutečnost, že vlak každou chvíli vyjede z nástupiště. Harry se rozloučil se svojí maminkou a nově získaným kmotrem, pak už jenom naskočil do vlaku. Z otevřeného okna mával své matce a Siriusovi. Rovné černé vlasy mu vlály ve větru a vítal s radostí těch pár chvil, které stráví pouze se svými novými přáteli. Maminku miloval, ale neustále ho hlídala, proto bylo pro něj těžké urvat si pár chvil o samotě.

Harry ještě naposledy zamával Lily. Když mu matka zmizela za zatáčkou, Harry se otočil a spěchal do vagónu ke svým přátelům. Harry se posadil do kupé, které našel a celou dobu hlídal Draco. Jedno kupé dokázalo pojmout až osm lidí. V Harryho kupé jich bylo deset. I když byli prvňáci a malí k tomu, byli namačkání vedle sebe jako sardinky. Harry se kromě Draca stihl skamarádit ještě s Lauren Moodyovou, Herminou Grangerovou, Jaden Prewettovou, Ginny a Gwen Weasleyovi, Siriusem Blackem a Thomasem Prewettem, Nevillem Longbottomem.
"Sledujte!" Hermiona to už nedokázala vydržet, vyskočila ze svého sedadla a postavila se. Řekla nějaké kouzlo, které nikdo neznal, a jejich kupé se zvětšilo. Nejspíš. Aspoň se necítili na sebe tolik namačkaní. Každý jí aspoň dvakrát poděkoval.
"Nechci vás urážet, ale můžete mi říct, kdo z vás má příbuzné v Bradavicích? Jak jste spříznění? Je vás tolik!" řekl Draco, jeho otázka mířila na všechny. Ale Dracův pohled směřoval na Jaden, která začala jako první. Vždyť také měla v Bradavicích nejvíc příbuzných. Draco měl v hlase závist, sám byl jedináček. Draco dřív miloval, že je jedináček… Ale to ještě nepoznal Prewettovi, Weasleyovi, Longbottomovi a ostatní nové přátele. Oni všichni měli aspoň jednoho sourozence.
"Percy Weasley, Fred a George Weasleyovi, Ron Weasley, Ginny a Gwen Weasleyovi jsou moji bratranci a sestřenice od strýce Artura a tety Molly Weasleyových. Thomas Prewett je můj bratranec od strýce Gideona a tety Faye Prewettových."
"Já mám staršího bratra Heatha, který chodí do třetího ročníku. Nebelvír. A pak mám mladšího bratra Gordona, ale on má teprve osm let." Thomas se musel vyhnout ráně od své sestřenice. Jaden ho chtěla praštit, protože ji přerušil a ona teď nevěděla, kde má pokračovat.
"Já mám starší sestru Mayu, druhý ročník, Nebelvír. A nejmladší sestru Raven, příští rok nastoupí do Bradavic jako já," dokončila svoje povídání Jaden.
"Já mám naopak staršího bratra Oriona, čtvrtý ročník, Zmijozel. Moje sestra se jmenuje Melanie, má teprve šest roků," prozradil Sirius jména a věk svých sourozenců.
"Já mám také mladšího bratra, jmenuje se Nicolas, tento rok oslavil své sedmé narozeniny. Už jsem nemohl dočkat, až konečně uvidím Bradavice," řekl Nevill, který stále nemohl uvěřit, že se dostal do takového společnosti. Samí prvňáci a nikdo se na něj nevytahuje! Bál se hlavně starší ročníků. Ale byl ochotný a připravený je poslat na jejich pravé místo, kdyby si začali vyskakovat.
"Já mám staršího bratra Michaela, který navštěvuje pátý ročník. On je neuvěřitelný otravný. Všechno umí, všechno zná!" postěžovala si Lauren na svého bratra.
"Já jsem jedináček," řekl Draco, snažil se o neutrální tón. Většina z jeho nových přátel měla houf sourozenců, které před chvíli vyjmenovali a Dracovo oznámení vypadalo ve světle ostatních příspěvků jako těžké povzdechnutí.
"Já jsem taky jedináček," přispěchal mu na pomoc Harry.
"Já taky," přiznala stejně neochotně Hermiona, která stále nemohla uvěřit svému štěstí. Právě ona se dostala do jednoho kupé se slavným Harrym Potterem! A rodiče Siriuse Blacka, Nevilla Longbottoma, Thomase Prewetta, Jaden Prewettové, Lauren Moodyové byli slavní bystrozorové. Tedy aspoň jeden z jejich rodičů byl slavným bystrozorem. Rodina Draca Malfoye měla temnou minulost, ale i oni byly slavná rodina. Jenom Gwen a Ginny Weasleyovi měli otce a matku, kteří se nikdy nestali slavní, přestože byli členové bývalého Fénixova řádu. I když byli vlastně slavní svým vlastním způsobem. Takže zbyla ona sama jako jediný chudáček. Ale Hermiona byla odhodlaná to dotáhnout daleko. Ne zcela zbytečně měla už naučené nazpaměť všechny její učebnice do prváku!
"Jak to, že jste v prváku, stejně jako váš bratr Ron, Gwen? Ginny?" zeptala se dvojčat chytrá Hermiona, která se bála zůstat potichu, a taky že nezůstane potichu. Všichni se ptali, tak proč ne ona?
"Ron se narodil na začátku roku. Mamka hned znovu otěhotněla a my jsme se stihli narodit do jednoho roku. Byl to blázinec. Moje mamka měla jednoročního syna a dvojčata," vyprávěla Gwen jejich společný příběh.
"Navíc jí neměl kdo pomáhat, náš otec žádné sourozence nemá. Naopak naše matka má dva bratry a ti měli manželky, ale každá z nich měla rovněž po jednom starším dítěti a jednom miminku. Navíc rodiče už nechtěli žádné další děti, ale strýcové si o rok později pořídili ještě další děti," dokončila Ginny vyprání její sestry.
"Promiň, že existuji!" zašklebil se Thomas na Weasleyova dvojčata.
"Já se omlouvat nebudu, že existuji!" ohradila se smíchem Jaden. Právě o Thomasovi, Jaden a jejich sourozencích byla řeč. Jejích kupé vybuchlo smíchem. I Draco vybuchl smíchem, i když se neubránil myšlence, jak by dopadl, kdyby jako prvního potkal Theodora nebo Zabiniho místo Harryho. Jedno věděl, určitě by se tak královsky nebavil. Ať si jeho otec trhne papučí. Je to jeho život.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sam | 3. ledna 2015 v 13:36 | Reagovat

Zajímavý začátek, jsem zvědavá, co z toho bude :)

2 Sorcha | 4. ledna 2015 v 9:26 | Reagovat

Teď sem se sem dostala, pěkná kapitolka, jen se trochu strácim v té kupě jmen, uvidíme co z toho bude :-)

3 Stolid | Web | 4. ledna 2015 v 16:29 | Reagovat

No jo, Voldemort skončil pod kytkami dřív než stihl zavraždit tolik moc lidí. Tedy jsme oživili hlavně bratři Prewettovi, kteří jsou bratři Molly a pár dobrých kouzelníků s rodinami, které zabil Voldemort, ale po první kapitole se ztratí, uvidíme je pouze na hodinách kromě té deseti členné skupině kolem Harryho. Nejspíš začnu psát něco jiného, protože této povídka bude nejspíš jenom o citech, na takové jsem zvyklá. I když vaše ohlasy tomu nenapovídají... A to už má druhou kapitolu, která je dlouhá na čtyři stránky, ale rozhodoně ji musím upravit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.