6K-HPaD

15. ledna 2015 v 21:08 | Stolid |  Harry Potter a ďábel
U Voldemorta


Obě děti sledovaly vlaštovky rozzářenýma očima. Harry a Ginny natáhly své paže do vzduchu, vlaštovky přistály na jejich dlaních. Vlaštovky dvakrát nebo třikrát zakmitaly křídly na místě, než se proměnily v živé ptáčky.
"Harry, to je úžasné." Ginny pozorovala svého barevného ptáčka, který vzlétl a poletoval po celé opuštěné třídě.
"Nádhera," souhlasil Harry. Jeho ptáček byl jednobarevný a připojil se ke svému společníkovi.
"Harry! Co tady děláte? Je po večerce. Tolik jsem se o tebe bála…" Dveře se otevřely a dovnitř vpadla udýchaná Lily. Lily několikrát zamrkala, než jí došlo, co se děje. Harry a Ginny se vyděšeně podívali na Lily, jejich ptáčci se vzduchu proměnili zpátky v rovný papír.
"Profesorko Potterová, učíme se ovládat náhodnou magii," řekla uctivě Ginny. Bylo veřejným tajemstvím, kdo jsou členové řádu, a co všechno dokázali v boji Ty-víš-komu. A těch pár vyvolených chápali ostatní kouzelníci a čarodějky jako legendy. Byli to hlavně Brumbál, Potterovi, Black, Tonkosovi, Prewettovi, Loučkovi, Longbottomovi, Alastor Moody a další bystrozoři. Když Lily Potterová je profesorka Studia mudlů, na předmět docházelo o čtvrt studentů více než obvykle.
"Rozumím. Máte vůbec štěstí, že se vám to podařilo. Budete stárnout, poté bude těžší a těžší magii znovu přivolat. Každému odebírám deset bodů, je pět minut po večerce. Ale teď vás chci oba v postelích!" Lily přikázala Harrymu a Ginny. Harry a Ginny se po sobě smutně podívali, pokrčili rameny a vydali se za Lily Potterovou.

Profesorka Potterová šla jako první, za ní se sklesle vláčeli Ginny a Harry. Ani jeden z nich nechtěl jít ještě spát. Ginny a Harry se rozloučili před Velkou síni. Už samotní Lily a Harry zamířili do sklepení. Harry se rozhodl, že je příhodná doba, aby se své matky zeptal na něco důležitého.
"Všichni mi říkají Snape místo Potter, proč?" zeptal se Harry. Lily se na chvíli zastavila na místě, ale pak se rozešla, i když její chůze byla pomalejší než obvykle.
"Slovo kouzelníka je závazné. V nás a všude kolem nás je magie. Tvůj otec se tě zřekl, a naopak Severus Snape tě přijal jako svého syna. Můžu jenom předpokládat, že se tvoje jméno automaticky přepsalo z Harryho Jamese Pottera na Harry James Snape na Ministerstvu kouzel. Ještě jsem neměla tolik sil, abych v té věci něco podnikla."
"Nemůžu být Harry Snape. Nejsem jeho syn. Neznám mě," řekl Harry umíněně. Profesor Snapea měl rád, ale jako otec ho nechtěl. Harry toužil, aby se James vrátil a všechny zlá slova vzal zpátky. Vždyť jeho přátelé slibovali, že se jednou jeho otec vrátí.
"Harry, zakazuji ti takhle mluvit. Je to moje vina, že tě Severus nezná. Lhala jsem Severusovi, Jamesovi a tobě, kdo je tvým otcem. Severus tě miluje, a chce tě poznat, proto spolu tento víkend jdeme do Prasinek," poukázala Lily Harrymu na skutečnosti, které si Harry nechtěl připustit. Lily se zastavila a zastavila i Harryho, vzala ho do náruče a pevně ho stiskla.
"Odpusť mu. Dej mu šanci." prosila Lily a šeptala Harrymu slova do ucha přes slzy, které jí tekly po tvářích.
"Dobře, udělám, co chceš," řekl rychle Harry. Harry nerad viděl, když jeho maminka plakala, a teď plakala kvůli němu. Cítil se špatně a bál se, aby jí další slova rovněž neublížila.
"Píšu dopisy tátovi i Destinovi, ale ani jeden mi neodepsal. Během týdne jsem jim napsal tři dopisy. Už mě nechtějí vidět? Už jich nikdy neuvidím?" Harry se proklínal, nepřál si, aby jeho maminka plakala, ale sám se rozplakal, protože už to dál nedokázal udržet v sobě.
"Zlatíčko, neplakej!" Lily začala masírovat Harryho po zádech, aby mu aspoň trochu ulehčila. "Možná, že nás James Potter nechce vidět, ale Destina jsme rozhodně neviděli naposledy." Lily cítila na sobě něčí pohled. Když vzhlédla, neslyšně k nim potichu přicházel Severus. Lily zakroutila hlavou, aby Severuse zastavila v jeho otázce. Pouze mu naznačila, aby k nim přišel blíž a připojil se k nim. Lily mu pomocí nitrozpytu poslala vzpomínky, co se mezi ní a Harrym odehrálo. Severus jemně vypáčil Harryho z náruče jeho vlastní matky, aby si ho mohl vzít do své vlastní náruče.
"Prosím, dej mi šanci. Měj mě rád, miluj mě. Přísahám, že já nikdy neodejdu. A neříká se mi to dobře, ale vím, že se James vrátí za tebou, až pochopí, co ztratil, když od tebe odešel. Možná to bude trvat týdny, měsíce, roky, ale vrátí se. Jsem si jistý. Až ta doba nastane, budu se muset o tebe dělit. A víš co? Budeme mi to jedno, hlavně že tě budu mít vedle sebe." Harry se usmál na Severuse. Harry nějak tušil, že Severus je teď stejně citově jako Harry. Pouze jedno slovo mířené špatným směrem by mu mohlo ublížit. Harry vzal Severuse do svého dětského, osobitého náručí a pevně ho sevřel. Harryho malého ruce dosáhly Severusovi jenom na ramena. Harry opřel hlavu na Severusovu hruď. Pro Harryho nebylo obtížné, aby si Severuse představil jako otce. Harry vídal Severuse každý den, Severus hlídá svoje hady odpovědně, a tak stráví polovinu času s nimi. Harry se cítil špatně, protože si dokázal velice lehce představit, že je Severus jeho otcem. Tak dobře se choval Severus ke své koleji. Tak dobrý vztah se svými kolejními studenty měla jenom profesorka Prýtová.
"Tati," zasténal Harry do profesorova hábitu a sám nevěděl, koho tím myslí. Jamese nebo Severuse? Severus to vzal na sebe a štěstím se celý napjal, a přemítal, zda se mu to jenom nezdá. Lily tam stála příliš dlouho sama a po chvíli se přidala ke dvojici. Všichni tři tam stáli jako sochy a objímali, než přišel ředitel Brumbál, vyrušil je a poslal je všechny spát. Co bylo nejvíce překvapující? Že dva z nich nespali ve své posteli.Rozhodli se spolu strávit již páteční noc. Harry chvíli protestoval, ale nakonec ho Lily a Severus přemluvili. Severus, Lily a Harry spali ve stejné a velké posteli s červenými nebesy v Severusových komnatách. Když Harry usínal, spal přitisklý k Lily, aby byl daleko od Severuse. Bylo to zbytečné. Lily se ráno vzbudila jako první. Lily byla sama na jedné a větší půlce postele. Zatímco Severus a Harry se tísnili a spali na té nejmenší části postele a těsně se k sobě tiskli. Lily si pomyslela, že vypadají jako neviňátka, když spí, a když jsou vzhůru jako ďáblové. Lily si nemohla pomoct, potichu se musela smát. To neměla dělat. Harry a Severus se probudili. Chvíli se tvářila rozpačitě, ale pak svoji obrátila na Lily, která se jim pořád spála, protože probuzení vypadali ještě legračněji. Severus, Harry se na ni vrhli za trest je celou zlechtali až na pokraj smrti.

Ráno společně posnídali. Harry navštívil své přátelé, než se Severus, Lily a Harry vydali do Prasinek. Harry nebyl poprvé v Prasinkách, ale každá návštěva měla své kouzlo. Prasinky byly zcela kouzelnická vesnice. Všude kam se podíváš, uvidíš pouze kouzelníky a čarodějky. Harry miloval, když si nemusel dávat pozor na pusu.
"Podívej!" Lily zastavila svého syna a ukázala na muže a dítě v davu, kteří k nim mířili.
"Sirius a Destin!" vykřikl Harry a vyrazil k nim sprintem, za chvíli bych u nich.
"Harry! Jak ses měl?" Sirius pustil Destinovu dlaň a vzal Harryho do medvědí náruče a zatočil s ním, Harry výskal radostí. Harry poplácal Siriuse po ruce stále ještě se s úsměvem na rtech, aby ho Sirius pustil na zem. Když se Harry podíval na Destina, úsměv ho přešel. Harry získal odvahu, když ho neodmítl Sirius, přestože je nyní Snape. Harry nedokázal vůbec předvídat Destinovu reakci, jeho názor. Harry se usmál na Destina, chyběl mu a rozhodl se vést svým srdcem, v mozku měl prázdno.
"Nic se mezi námi nezměnilo.?" Harry se snažil ujistit Destina, že je všechno v pořádku, ale nakonec z toho byla hloupá otázka. Destin se zamračil a Harry se začal odtahovat, aby od něj neschytal nějakou ránu. Tak to taky vypadalo.
"Měl jsi vidět svůj obličej!" vybuchl najednou smíchy Destin a padl Harrymu do náručí. Destinovi a Harrymu se podklouzly nohy a spadly rovnou do kaluže bahna. Celí špinaví vzali, bahno v dlaních, které po sobě hodili.
"Harry! Destine!" snažila se je Lily ukáznit, když se chlapci skláněly k další hroudě bahna. Ani jeden neposlouchal a dál se vesele bavili. Oba se zklidnili, když Severus a Sirius vzali každý jednoho z chlapců za hábit a pomocí čisticího kouzla jich zbavili bahna.
"Lily, rád tě vidím!" přivítal se Sirius s Lily a poněkud smutněji se usmál. Takového ho Lily ještě neviděla, ale vůbec se tím nezabírala. Obrátila se ke svým synům, aby je mohla vyplísnit. Harry a Destin se rozběhli k Medové ráji, když kázání od jejich matky skončilo. Lily se jich snažila zadržet, ale oba ji zarazili a nechali chlapce o samotě. Lily, Severus a Sirius se zastavili před zmíněným obchodem, aby hlídali chlapce, ale sami do obchodu nešli. Hlídali jich přes skleněnou vitrínu a povídali si mezi sebou. I když rozhovor mezi Sirius a Severusem se spíš podobal vlčímu vrčení.
"Siriusi, proč jsi neodešel, když jsi přivedl Destina, pokud neumíš držet jazyk za zuby?" zeptala se už zdeptaně Lily, když už se to nedalo poslouchat. Lily zachytila Severusův úšklebek a Lily chtěla umravnit i jeho, když z krámku vyběhl bledě vypadající Destin. Všichni tři naráz zmlkli, než se někdo na něco zmohl, Destin vykřikl: "Harry, zmizel!"
"Jak to myslíš? Zmizel?" řekla přiškrceně Lily.
"Vybírali jsme si sladkosti a já jsem se otočil jenom na malou chvíli na druhou stranu. Když jsem otočil zpátky, Harry tam nebyl. Je to všechno moje vina?" zeptal se už nyní plačící Destin dospělých.
"Samozřejmě že ne!" Lily vzala svého syna do náruče a přes jeho ramena pohlédla na Severuse.
"Co se děje? Co víš, Severusi?" otočila se Lily na Severuse. Ale Severus tam stál stejně zmateně a bezmocně jako Lily. Pouze Sirius vytáhl hůlku a zkontroloval krámek kouzlem.

"Harry tam opravdu není," řekl nyní už slabým hlasem i Sirius. Poprvé té zprávě nevěřil, ale teď to bylo jasné. Někdo Harryho unesl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.