2K-HPaD

15. ledna 2015 v 20:59 | Stolid |  Harry Potter a ďábel
Nevlastní bratři


Bratři Harry a Destine stáli naproti sobě, oba byli rozzuření na nejvyšší možnou míru. Pravdou bylo, že Destin byl agresivnější než jeho starší bratr.
"Táta nás miluje stejně, ale mámě tě miluje víc než mě," křičel Destin zklamaně a vzteky na Harryho, který byl jeho starší a lepší bratr. Všichni ho milovali. Kdykoli k nim někdo přišel na návštěvu, první se sháněli po něm. A protože se Harry narodil jako první, jeho kmotrem se stal Siriuse. Chudák Destin se narodil jako druhý, a jeho kmotr se nestal nikdo jiný než chudý a ošuntělý Remus. Harry mohl dělat věci, jaké Destin nemohl dělat, přestože byl pouze o rok starší.
"Mluvíš hlouposti. To není pravda!" Harry křičel zpět na svého mladšího bratra. Harry věděl, že je pravda, co Destin říká, ale nikdy by to neřekl nahlas. Nikdy by si to nepřipustil. Harry měl rád svého mladšího bratra. Od útlého dětství si Harry pamatoval, jak ho otec neustále napomíná, aby svého mladšího hlídal a opatroval ho, chránil ho. Harry si dokonce pamatoval a sebe nad Destinovou kolébkou. Nic neříkali, jenom všichni stáli u sebe. Všichni se milovali navzájem. Harry si přál, aby se to nikdy nezměnilo. Harry přišel až k Destinovi. Jeho slzy mohly mít příčinu ve smutku nebo zlosti. Nebo se smíchali dohromady. Harry chtěl obejmout Destina, ale Destin vrazil loket Harrymu do břicha. Harry věděl, co bude následovat. Harry to vrátil Destinovi a následně se spustila rvačka. Protože byl mezi nimi rozdíl pouhý rok, jejich síly byly vyrovnané. Ani jeden z nich neměl navrch nad tím druhým.

Lily, která byla s Jamesem v přízemí, jejich hádku neslyšela, ale zkušeně rozeznala rány, které signalizovali rvačku mezi jejich syny.
"Jamesi, slyšíš to?" Lily se znepokojeně otočila k Jamesovi.
"Jsou zase v sobě," konstatoval James znepokojeně. Rvačka mezi bratry byla v pořádku, ale Harry a Destin se prali příliš často. Když je dostali od sebe, nikdo z nich nechtěl prozradit důvod boje. Bylo to znepokojující.
"Někdy si říkám, že mít jedno dítě je skvělé řešení. Byl jsem jedináček a nic mi nechybělo. Zlato, kdo tam půjde?" James vyskočil z gauče a byl rozhodnutý rychle vyběhnout schody a dostat od sebe své dva divochy. James miloval oba své syny. Každý večer děkoval Merlinovi za ně. Svým způsobem si vynahrazoval své osamocené dětství.
"Já tam půjdu, mě řeknou toho víc než tobě." Lily usadila Jamese zase zpět na pohovku a už zmizela na schodech do prvního patra. Oba chlapce našla v místnosti na hraní, jak leží na zemi, perou se a převalují se jeden na druhého.
"Dost!" zakřičela Lily na celou místnost. Jediný Harry se přestal soustředit a chtěl se dostat z Destinova dosahu, ale Destin do něj dál bušil pěstmi, tak se Harry znovu zapojil do rvačky a bitka dál pokračovala, jako kdyby jejich matka vůbec nepřišla. Lily si toho nemohla nevšimnout a mrzutě si pomyslela, že viníkem je určitě Destin, ale Harry se k ničemu nepřizná a všechno vinu vezme na sebe. Lily to nechápala. Napětí mezi chlapci existovalo už delší dobu. Nestačila válka, bolelo ji srdce i z pouhého pohledu na své syny. Kdyby ve skutečnosti Lily věděla, proč se chlapci perou, musela by dát za pravdu Destinovi. Kvůli tomu, jak se Harry choval ke svému mladšímu bratrovi, ho milovala víc. Byla to kacířská myšlenka, ale byla to pravda.

Lily se snažila na to nemyslet. Lily studem na chvíli zkameněla. A pomyslela na ještě horší myšlenku. Nebo je to tím, že Harryho otce miluje víc než Destinova otce? Harry se podobal Severusovi, Destin se podobal Jamesovi. Ani jeden z chlapců se nepodobal své matce. Lily netušila, kdo je Harryho otcem do té doby, než Harry vyrostl. Pak všechno začalo být jasné a Harry se začal vypadat a chovat jako jeho pravý otec. Lily se děsila dne, kdy její lež, podvod a hřích někdo odhalí. Lily nechala Harrymu odrůst vlasy. Harryho vlasy byly dlouhé, rovné a rychle se mastili. Severus měl úplně stejné vlasy jako jeho syn, i když boj s mastnotou vzdal už dávno. Lily se nevzdala, protože nemohla připustit, aby pravda vyšla najevo. Lily ostříhala vlasy Harrymu, každý den nutila Harryho si umývat vlasy. Když přešlo Harryho období novorozence, Lily si úlevou oddechla, když zjistila, že Harry zdědil její zelené oči a rysy v obličeji. Ale Merlin potrestal Lily, když Harry zdědil všechno ostatní po jeho pravém otci. Výšku, styl chůzi, rozložení zad, stejný sklon písma. A další drobnosti, kterých si Lily všímala každý den víc a víc. Bylo to do očí bijící každý den víc a víc. Lily si teprve teď uvědomila, proč Harryho tolik miluje. Samozřejmě to byly oba důvody výše zmíněné. Lily víc chyběl Severus než James. Jamese viděla každý den. Severus neviděla od té poslední chvíle, kdy se spolu poprvé a naposledy vyspali. Pro Lily bylo strašně těžké odolat Severusovu nápadu utéct a všechno nechat za sebou. Lily si to strašně dlouho rozmýšlela, až jednoho dne měla nevolnosti a zjistila, že je těhotná. Na útěk bylo příliš pozdě. James si toho všiml ve stejný den jako Lily a už ji nikdy nepustil z očí, dokud neporodila zdravého syna - Harryho. Od té doby se James vůbec nezúčastnil úkolů Fénixova řádu. Nebyla možnost utéct za pravým otcem jejího dítěte. Výčitky, které se dostavily, byly dalším důvodem, proč neodešla od Jamese.

Lily se vzpamatovala, vstoupila mezi své syny a dostala jich od sebe. Lily se cítila špatně, že má radši Harryho, aby potrestala sebe, otočila svůj vyčítavý pohled jako první k Harrymu, ale spíš tím ublížila Harrymu než sobě. Ale Harry byl tak oddaný mladšímu bratrovi, i když si to on nezasloužil, že za to děkoval Merlinovi, že je jeho matka naštvaná na něj, a Destina snad ušetří jejímu hněvu. Jsem přece starší, mám mít rozum, říkal si Harry.
"Co se stalo? Proč se perete?" Harry rychle přemýšlel, jak by mohl hodit vinu na sebe. Harry pohledem naznačoval Destinovi, aby byl pro jednou zticha.
"Destin mi sebral hračku a já jsem po něm skočil." Harry nic lepšího nevymyslel a pravou rukou ukázal do rohu pokoje, kde se válela celá hromada hraček. Oba chlapci si vyslechli dlouhé kázání, které bylo spíše určené Harrymu, ale Destin nesměl odejít, dokud matka neskončí s Harrym. Destin se celou dobu zákeřně usmíval. Radoval se z malého vítězství, i když kvůli tomu Harry musel lhát, a v opačném případě by to skončilo úplně jinak.

Lily věděla, že Harry lže, ale nechala to být. Promluvila jim do duše, pro jednou nechala syny v péči jejich otce. Dnes měla domluvené schůzku se Severusem. Když Lily opouštěla svůj domov, třásla se strachy, očekáváním, a láskou. Láska nikdy nezmizela, přestože slyšela ty příšernosti, kterých se dopouštěli smrtijedi a Severus byl jedním z nich. Lily se přemístila na útesy. Několik stop pod ní rozbouřené vlny obrušovali ostré kameny vyčnívající skály z moře.
"Lily!" Lily se otočila za roztouženým hlasem.
"Severusi," promluvila Lily odměřeně, přesto se nedokázala uhlídat, aby z jejích úst nevyšel sten. Lily vybrala právě toto místo, aby znovu nepodlehla.
"Proč jsi vybrala toto místo?" zeptal se zmateně Severus.
"Copak to není jasné?" odpověděla Lily otázkou, přišla blíž k Severusovi o několik stop, ale dál už se neodvážila.
"Slyšela jsem, že jsi změnil strany," řekla Lily pomalu, musela si hlídat i pouhý tón hlasu, aby v něm nebyla žádná touha.
"Kvůli tobě. Nic to pro tebe neznamenalo," řekl Severus zlomeně. Lily zavřela oči, aby posbírala síly a potlačila touhu znovu padnout Severusovi do náruče.
"Myslel jsem, že to bude pro tebe další důvod, aby si opustila Pottera," vykládal dál zničeně Severus. Severus se svíjel radostí, když viděl, že svádí boj mezi ním a Potterem. Znamenalo to, že ho stále aspoň trochu miluje. On ji miloval stále, neměl žádnou jinou ženu kromě ní. Nikdy.
"Měla jsem svoje důvody," řekla stejně zničeně Lily. Severus ji chtěl obejmout, utěšit, ale na poslední chvíli se zarazil.
"Jaké důvody?" Severus naklonil hlavu, aby měl ještě lepší výhled na jeho Lily, kterou tolik miloval. Její umučený výraz ho mučil.
"Nesmíš mě nenávidět!" poručila mu Lily.
"To bych nedokázal," řekl Severus překvapeně a odhodlaně.
"Severusi," zakňourala Lily, do svých pěstí sevřela Severusův hábit a přitáhla si ho k sobě, zašeptala mu do ucha, "Harry je tvůj syn. Ne Jamesův." Překvapený a strnulý Severus ji od sebe odstrčil a zařval na celý útes: "Můj syn? Můj syn?! Jak jsi mohla?!!" Severusova hruď se naplnila hořkostí a vztekem, když si pomyslel, že jeho ženu i syna měl po celou dobu ten prospěchářský James Potter, i když se v poslední letech trochu změnil. Jeho arogance nezmizela úplně celá. Něco z ní zbylo.
"Proč mi to říkáš? Co po mně chceš?" vyštěkl nenávistně Severus na Lily, vůbec se nehlídal.
"Je to tvůj syn," opakovala zarputila a statečně Lily, něco takového čekala, "máš o to větší důvod, abys nikdy nedovolil, aby se Harry Potter - tvůj syn - nikdy neocitl v přítomnosti lorda Voldemorta. Nikdy!"
"Jmenuje se Harry," opakoval po ní zničený Severus, který dosud neznal ani jméno svého vlastního syna. Severus se nezajímal o děti Jamese Pottera, neznal jméno prvního, ani druhého syna Jamese Pottera, a když se teď ukázalo, že on je vlastně otcem…
"Ano, jmenuje se Harry James. Musela jsem bojovat, aby ho James nepojmenoval po sobě jako prvorozeného. Nechtěla jsem, aby se náš syn jmenoval po muži, který není jeho otcem. Jsem hloupá, nevěrná coura. Chtěla jsem s tebou utéct, dokonce jsem se nechtěla ani rozvádět. Jenom jsem plánovala, že spolu budeme vychovávat našeho syna. Ale James mě hlídal na každém kroku, tolik moc se bál o mně a o dítě, které ve skutečnosti není jeho. Copak tě nenapadlo, proč mám za sebou dvě děti, když jsem chtěla mít velkou kariéru? Někam to dotáhnout, i když jsem pouze z mudlovské rodiny? Svolila jsem pouze proto, že Harry je tvůj syn, a myslela jsem, že jako pokání a trest musím porodit i Jamesovi syna. Destin, můj druhý syn, se tentokrát měl jmenovat po Jamesovi, ale James to odmítl. Děti to vycítí. Myslím, že něco tuší. Myslím, že ví, že jednoho z nich miluji víc, protože miluji jednoho z otců svých dětí víc než toho druhého. Každý den se perou. A Harry je podobný na tebe každý den čím dál tím víc, ale povahu zdědil po mně. Netuším, co bude dál. Neměla jsem na výběr. Musela jsem ti říct. Jednou se to provalí."
"A kterého otce svého dítěte miluješ víc?" zeptal se stále ještě naštvaný Severus.
"Tebe," musela si Lily přiznat. Severus zkameněl, veškerý jeho hněv zmizel.
"Musím ho vidět." Severus vzal Lily do náručí jako před deseti lety.
"A ty mi nesmíš zmizet znovu na dalších deset let. Tentokrát ti nedovolím, abys mi zmizela z mého života spolu s mým synem. Lily, prosím," žadonil Severus.
"Jsme vdaná. Mám dva syny, každý má jiného otce. Není žádné řešení," odporovala mu nešťastně Lily.
"Něco vymyslíme."
"Něco znamená nic, přiznejte si to Severusi. Přišla jsem, abych prosila o ochranu pro Harryho v Bradavicích. A pravdu jsem ti řekla, protože vím, že stále nenávidíš Jamese. Nemohla jsem dopustit, abys nenáviděl a ubližoval vlastní synovi."
"Dokonce života bych si nenáviděl," zašeptal procítěně Severus, " i kdybychom se znovu měli rozejít na dalších deset let. Budu sledovat každý Harryho krok v Bradavicích. Merline, mému synovi už je jedenáct!" Severus sevřel Lily ještě víc a láskyplně a jemně ji políbil na čelo. Severus ji pustil a další rozhodnutí nechal na ní. Lily se z jeho sevření vyprostila a odstoupila od něj. To byla jasná zpráva. Severusovi krvácelo srdce. Lily byla vdaná za jiného. Jeho syn nesl příjmení cizího muže. Taková nespravedlnost!
"Odcházím!" oznámila mu Lily předtím, než zmizela. Oba milenci měli stejný umučený výraz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.